Figueres i teatr Salvadora Dali

Zabytkowe miasto katalońskie Figueres jest najbardziej znane jako miejsce narodzin surrealistycznego artysty Salvadora Dali. Znajduje się tu też jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w Hiszpanii. Warto tutaj również zobaczyć imponujące, zabytkowe Stare Miasto, Zamek i inne intrygujące zabytków.

Figueres atrakcje turystyczneZnajdujące się w pobliżu granicy z Francją, Figueres http://www.wyjazdy-zagraniczne.pl/figueres-salvador-dali,378.html  ma bardziej otwartą atmosferę niż pobliska Barcelona. Plaże, atrakcje kulturalne, muzea, a także kawiarnie są równie ciekawe co w Barcelonie. Figueres jest stolicą Alt Empordà. To jedno z najciekawszych miejsc na Costa Brava. Na pewno będziesz zafascynowany Dali Theatre-Museum. Warto również zobaczyć Muzeum Zabawek w Katalonii,  Muzeum Empordà i Muzeum Techniki Empordà. Można też tutaj pospacerować lub pojeździć rowerem. Wytyczono tu wiele wspaniałych szlaków rowerowych. Z pewnością będziesz urzeczony pięknem historycznego centrum z jego wybitnym dziedzictwem architektonicznym. Gwarne miasto oferuje dużą ilość lokalnych targów i festiwali. Możesz być też zaskoczony wspaniałą gastronomiczną ofertą, mieszaniną tradycji i kreatywności, morzem i górami, nie wspominając już o doskonałych winach  D.O. Empordà.

FigueresPo mieście, które swoją reputację zbudowało dzięki doskonałej sztuce i jeszcze bardziej znanym artystom, można spodziewać się ekscentrycznych dzieł sztuki porozrzucanych po okolicy. I rzeczywiście Figures nie zawodzi pod tym względem, warto zobaczyć surrealistyczny hołd dla wielkiego Salvadora Dali na Rambla. Zatrzymaj się na kawę i obserwuj ludzi – zobacz innych podróżników zainteresowanych innowacyjną sztuką.