Drukowanie zdjęć w domu

Dawniej by wywołać zdjęcie trzeba było zanieść klisze czy też kartę pamięci z naszymi zdjęciami, teraz gdy drukarka do zdjęć nawet za niewielką cenę potrafi wykonać ładny wydruk możemy uwolnić się od ciągłego zanoszenia wersji cyfrowych do fotolabu. Drukarki takie dzielą się na atramentowe które nie dają najlepszej jakości zdjęć ale nie odbiegają mocno od drukarek termosublimacyjnych, które mogą odstraszyć początkujących fotografów lecz uzyskują najlepszą jakość oraz trwałość. Następny rodzaj i ostatni jest to drukarka laserowa lecz ta bardziej nadaję się do drukowania dokumentów aniżeli zdjęć.

Polecamy - profesjonalna fotograficzna drukarka epson D700 https://www.tetenal.com.pl/surelab-sl-d700.html


Bardzo modne robią się pewne akcesoria podłączane do telefonów za pomocą kabla usb, które to drukują nam zdjęcia zaraz po ich zrobieniu telefonem. Z reguły są to zdjęcia o małym rozmiarze i traktowane bardziej w formie ciekawostka technologiczna, z pewnością ciekawy prezent dla kogoś kto uwielbia robić selfie i dużo podróżuje.


Tak samo jak w przypadku rodzajów drukarek te mają możliwość używania różnych tuszy. Najpopularniejszymi z nich są atramenty barwnikowe i pigmentowe. Barwnikowe to roztwory które bardzo łatwo wnikają w papier i świetnie sprawdzają się w drukowaniu na papierze fotograficznym, ale ich główną wadą jest fakt że po dłuższym okresie czasu zdarza im się że kolory blakną. Natomiast tusz pigmentowy w odróżnieniu do barwnikowych tuszy słabiej radzi sobie z wsiąkaniem w papier przez co są stosowane głównie przy druku dokumentów tekstowych.


Nowoczesne drukarki zostały również doposażone o dodatkowe elementy takie jak standard PictBridge, który to pozwala na drukowanie bezpośrednio z aparatu czy też laptopa i innych tego typu urządzeń. Ekran LCD dzięki któremu możemy uniknąć np. efektu czerwonych oczu gdyż ten ma wbudowane systemy poprawiające jakość obrazu, a także przystawki do płyt CD czy też DVD które to umożliwiają nam nadruki na wybrany nośnik.


Miłym dodatkiem do drukarek i także nowym standardem stał się moduł wifi jak i bluetooth dzięki którym możemy korzystając z laptopa czy smartphone zlecić drukowanie zdjęć na pewną odległość.